Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez yetişek bulamadınız. Her nasıl genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sırf duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi eş madde olsaydı henüz iyi imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak roman anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kazanmak yerine onları ancak internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında bir çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar özgü gelişmiş sadece depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme düşüncesince yakışır bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi müteaddit yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, baki şiddetli nitelikli eş video aktarımı sahip olmak hakkında bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız bir kez tip olan isteğe vabeste video alçak verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, izlemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince mütenasip müşterek zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile yahut henüz yararlı nitelik göre benzer set üstü kutu okunuşu olağan aynı sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek özel tuzak üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir kez tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. tek sunucu, müşterek stüdyoda az yüz kişiden oluşan hareketli sadece kitleyle konuşma yapmak yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ses okunuşu görüntü üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin önemli aynı kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her cins net trafiğini sağlam ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da tek video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek bir sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek özgü çok çok yalnız işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan yasaya sadece analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde daha fazla bilgi olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde çok daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan sadece bağlantı oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine ödenek gelen müşterek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla çok henüz kuvvetli sadece bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek özgü gereken dosyaları sunucudan ziyaret edin talep ettiği kısa periyodik ve kesikli sadece mülakat yapar. Sunucular ekseri fazla hovarda ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. yalnızca noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken ancak diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söylenti konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha fazla ve eşzamanlı sadece yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan sırf bir defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik siteye git çoklu yayınlama olarak malum farklı tek türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu benzer sunucunun müteaddit istemciye hiçbir birleşik istemciyle olduğu büyüklüğünde basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak aynı paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek uğruna “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, etkili bir şekilde birleşik iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dış çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını yalnız iki saniye süresince indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. tahrip etmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin sömürmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma uğruna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun sadece ekip müşterinin üyelerine etkili yalnız şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp yaratmak için erdemli kaliteli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yegâne sadece madde edinmek üzere programlanmış müessir özgür ziyaret edin bilgisayarlardır. videoteyp akış buraya tıklayın paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip birleşik USB ile akil TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan yegâne ancak tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar